Full fart på breen – WINTERSTEIGER Sports starter den nye sesongen med full kraft

10/28/25

Hvite bakker, gåsehud og ren racing: det var verdenscupstarten i Sölden!

For et helg! Rundt 25 000 fans feiret den offisielle starten på OL-sesongen i Sölden – og midt i det hele: WINTERSTEIGER Sports, med en sterk opptreden, konsentrert racingkompetanse og massevis av samtaleemner på og utenfor pisten.

I test senteret på breen presenterte vi vår flaggskip-automat, Jupiter X spd, og viste live hva vår V-Edge-teknologi kan gjøre. Interessen var stor! Skifirmaer, forbund og raceteam var gjennomgående begeistret. I tillegg til intensive faglige diskusjoner og spennende nettverksbygging, ble det også inngått konkrete salgskontrakter – et sterkt tegn på tilliten til vår teknologi og partnerskap.

De østerrikske høydepunktene på pisten:

  • Julia Scheib vant damenes storslalåm.
  • Marco Schwarz sikret seg andreplassen i herrenes renn.

Vår konklusjon: En helg full av energi, følelser og suksesser. Sölden var ikke bare startskuddet for vintersesongen, men også en erklæring: WINTERSTEIGER Sports er klar – med sterke produkter, sterke partnere og et team som brenner for sporten.

Et stort TAKK til WINTERSTEIGER Sports-teamet på stedet ... for innsats, kunnskap og massevis av entusiasme!! Vinteren kan komme! 💚